FAQ

FAQ

Zakwaterowanie w Schronisku na Hali Szrenickiej – ok. 1200 metrów n.p.m. , pokoje 2/3/4 os. Mimo otaczającej nas zimy, zawsze w schronisku jest ciepło. Schronisko znajduje się bezpośrednio na stoku tuż obok wyciągu.  Panują tu doskonałe warunki narciarskie, jest kilka wyciągów i tras zjazdowych.

Trzy posiłki dziennie. Śniadanie i kolacja w formie szwedzkiego stołu, zawsze coś na ciepło. Dodatkowo w ciągu dnia istnieje możliwość skorzystania                  z bufetu.

Trzeba dojechać do Szklarskiej Poręby. Jeśli przyjechaliście samochodem musicie go pozostawić na parkingu w pobliżu dolnej stacji SKI Arena. Nie ma możliwości dojechania bezpośrednio samochodem do schroniska. Można dostać się wyciągiem – najlepiej   KARKONOSZ EXPRESS i przejść ok 200 metrów płasko do schroniska. UWAGA – Wyciągi działają do godziny 16:00

Przewidujemy wycieczki do wyboru – Schroniska na Szrenicy, Vosecka Bouda, Łabska Bouda, Wodospad Kamieńczyk.  Istnieje również dodatkowo możliwość zorganizowania wycieczki dla chętnych w drodze powrotnej, możemy zobaczyć Wodospad Szklarki, zwiedzić Zamek w Bolkowie oraz Zamek w Książu.

 

Wieloletnie doświadczenie naszych instruktorów jest gwarancją, że powinniście się czegoś nauczyć. Zajęcia odbywać się będą co wieczór po 1,5 godziny, na których nauczymy się podstaw kilku tańców. Natomiast na koniec  zorganizujemy konkurs tańca.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt na facebooku , e-mail lub telefonicznie.

 

Obejmuje cały obszar – wszystkie wyciągi i koleje linowe. Karnet nie jest wliczony   w cenę obozu. Wyciągi działają do godziny 16.00. Po tej godzinie stoki są przygotowywane na kolejny dzień .

 

Koszt obozu :
Możliwość wpłaty w dwóch ratach
– pierwsza w terminie do
– druga
 
 

 

 

 • Zakwaterowanie w Schronisku Górskim na Hali Szrenickiej
 • pokoje 2/3/4 osobowe
 • pełne wyżywienie ( trzy posiłki dziennie)

 • 20 % zniżka na wypożyczenie sprzętu narciarskiego w Rafa-Sport Szklarska Poręba
 • codzienne zajęcia z instruktorem narciarskim 3,5 godz

 • codzienne zajęcia taneczne 1,5 godz
 • dwie wycieczki po górach
 • grzaniec

 • slalom na zakończenie obozu
 • imprezy  integracyjno taneczne
 • suszarnia do sprzętu narciarskiego

Karnetu na wyciągi
Ubezpieczenia
Dojazd we własnym zakresie
Możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego
Pomoc w dostaniu się do schroniska na miejscu

Dla chętnych przed śniadaniem poprowadzony zostanie poranny stretching. Warto przygotować ciało do jazdy na nartach i postaramy się Wam w tym pomóc.

Na Hali Szrenickiej w Karkonoszach powyżej Szklarskiej Poręby na narciarzy zjazdowych czekają dwa 636-metrowe orczyki z bardzo szeroką nartostradą, ocenianą pod względem trudności jako średnia.
Należą do ośrodka Ski Arena Szrenica i są połączone z resztą jej wyciągów i tras.
Na Halę Szrenicką dostaniemy się z jej dolnej stacji w Szklarskiej Porębie dwuosobowym krzesełkiem i nowoczesną kanapą Karkonosz Express. Górne stacje obu kolejek dzieli od Hali Szrenickiej krótki zjazd.
Dzięki wspaniałemu położeniu na wysokości około 1200 metrów n.p.m.    rewelacyjnym widokom na Karkonosze i Kotlinę Jeleniogórska, Hala Szrenicka ma wielu swoich fanów.
Tym bardziej, że Schronisko Na Hali Szrenickiej to świetne miejsce na nocleg. Nie brakuje narciarzy, którzy właśnie to miejsce wybierają jako bazę swoich zimowych pobytów w Karkonoszach. Gdy nocuje się na Hali Szrenickiej, wypoczynek nabiera zupełnie innego wymiaru, niż wtedy, gdy nocujemy na dole, w mieście. Górskie wschody i zachody słońca, przepiękny krajobraz (gdy pogoda łaskawa) przez cały dzień, jak również znakomite możliwości spędzania wolnego czasu w inny, aktywny sposób – to wszystko jest w zasięgu ręki.
Pieszo bądź na nartach śladowych można przejść się na Śnieżne Kotły – cudowne krajobrazowo miejsce na głównym grzbiecie Karkonoszy. Zaledwie o 2700 metrów w dół oddalony jest zjawiskowy, 27-metrowy wodospad Kamieńczyka z bufetem i schroniskiem. Tylko około pięciu kilometrów, odnowionym szlakiem, pełnym drewnianych podestów, jest do Jakuszyc – miejsca z najlepszymi
trasami do biegania na nartach w Polsce. Można też przejść się (to tylko pół godziny) na czeską stronę, do schroniska Vosecka bouda, gdzie miło posiedzieć przy piecu kaflowym oraz zjeść knedliki z gulaszem i napić się czeskiego piwa.
Do Voseckiej boudy docierają ratrakowane narciarskie trasy biegowe Karkonoskiej magistrali, która biegnie przez całe czeskie Karkonosze.

Nartostrada LOLOBRYGIDA:

trasa trudna,
długość 4400 m,
różnica poziomów 602 m,
średnie nachylenie 14,0 %, największe nachylenie 36,0 %
szerokość trasy 15 – 45 m,
usytuowanie początku trasy 1310 m n.p.m.,
usytuowanie końca trasy 708 m n.p.m.,
sztuczne dośnieżanie – 100% trasy.

Nartostrada PUCHATEK:

trasa łatwa,
długość 1470 m,
różnica poziomów 172 m,
średnie nachylenie 12,0 %, największe nachylenie 27,0 %
szerokość trasy 15 – 35 m,
usytuowanie początku trasy 880 m n.p.m.,
usytuowanie końca trasy 708 m n.p.m.,
sztuczne dośnieżanie i oświetlenie – 100 % trasy.

Nartostrada ŚNIEŻYNKA:

trasa trudna,
długość 2080 m,
różnica poziomów 300 m,
średnie nachylenie 15 %, największe nachylenie 45 % ,
szerokość trasy 15 – 35 m,
usytuowanie początku trasy 1182 m n.p.m.,
usytuowanie końca trasy 882 m n.p.m.,
sztuczne dośnieżanie – 100 % trasy.

Stok slalomowy „HALA SZRENICKA”:

trasa łatwa,
długość 650 m,
różnica poziomów 120 m,
średnie nachylenie 18,5 %, największe nachylenie 25,5 %
szerokość stoku 100 – 200 m,
usytuowanie początku stoku 1280 m n.p.m.,
usytuowanie końca stoku 1160 m n.p.m.
sztuczne dośnieżanie – 100 % trasy

PARTNERZY OBOZU 2022

Zadzwoń 603 636 200